Mi ennek az egyenletrendszernek a megoldása? 0,11x-0,21y=a 0,1x+y=b


2020. máj. 12. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Mik az ismeretlenek, és mik a paraméterek?

Ha az x és y az ismeretlenek, akkor

11x+110y=110b

11x-21y=100a

--------------

131y=110b-100a

y=(110b-100a)/131


2,1x+21y=21b

11x-21y=100a

------------

13,1x=21b+100a

x=(21b+100a)/13,1

2020. máj. 12. 14:25