Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki, aki jó töriből segíten...

Valaki, aki jó töriből segítene nekem? Reformkorról lenne szó.

Figyelt kérdés

Az első kérdésem, hogy Kossuth és Széchenyi miért képviselt eltérő álláspontokat? Annyira jöttem rá, hogy Széchenyi kerüli az összetűzést a Habsburgokkal, Kossuth viszont kimer állni, de ezen kívül miből adódnak még a különbségek az elveik között? És ezek az eltérő álláspontok végül mennyire más célokhoz, eszközökhöz vezettek?


A második kérdésem az lenne, hogy miért gondolta Széchenyi úgy, hogy a reformációt az arisztokratáknak kell vezetnie? Szerintem teljesen logikátlan döntés volt ez tőle.


Végül pedig valaki be tudna írni egy linket Dessewffy Józsefnek arról a műjéről, melyben a Hitelt bírálja?


2020. máj. 13. 15:53
 1/1 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm annak, aki segít.
2020. máj. 13. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!