Számítsuk ki a rombusz belső szögeit, ha az egyik belső szöge 174°! ?

Azt tudom, hogy ez 174° faktoriális, de azt ha kiszámolom ilyen ezer trilliók jönnek ki. 1*2*3*4*5...*173*174.. Ez rohadt sok. Hogyan kell kiszámolni?
2020. máj. 15. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Vigyázz, a természetes mértékegység a radián. Előbb abba kell váltani:

1° = π/180,

tehát

174°! = (174*π/180)! ≈ 6,28645 ≈ 360,14°.

[link]

Ugye a faktoriálist nem egész számokra a Γ-függvénnyel terjeszthetjük ki:

x! = Γ(x + 1).


(((Igen, tudom, hogy a feladat kitűzői itt a felkiáltójelet a felszólítómód jelölésére, és nem a faktoriálisra használják, és azt is, hogy a megoldás

174°, 174°, (360° – 2*174°)/2 = 6° és 6°,

de elég egyértelmű, hogy viccnek szánták a kérdést, amiben a humort a szigorúan formális értelmezés adja, tehát a formális válasz a korrekt folytatás.)))

2020. máj. 15. 11:31
 2/16 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy 174 faktoriális? Ez hülyeség. xd


A rombusz szemköztes szögei egyforma nagyságúak. Így tehát két 174°-os szöge van. A négyszög belső szögeinek összege 360°, így a maradék 12°-on a másik két szög osztozik egyenlő arányban.


Kicsit még nézd át ezt a matekot!

2020. máj. 15. 11:33
 3/16 A kérdező kommentje:
Á még mindig nem értem... Meg azt se, hogy ha a tk-ben nem írnak róla, hogy mi a szart jelent akkor miiért van benne a feladatokban?
2020. máj. 15. 11:34
 4/16 anonim ***** válasza:

JÉZUS


elsőre nem is láttam a felkiáltó jelet :D

2020. máj. 15. 11:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Ne itt trollkodj légyszi.
2020. máj. 15. 11:35
 6/16 A kérdező kommentje:
5# ezt kinek írtad?
2020. máj. 15. 11:37
 7/16 A kérdező kommentje:
ha sima 174 fok lenne nem lenne mögötte felkiáltójel!!!!
2020. máj. 15. 11:38
 8/16 anonim ***** válasza:

Neked írtam. Fejezd be! (felkiáltó jellel)


Elég nagy hülyeség ez, hogy csak hármas szintűként jelentheted a kérdéseket.

2020. máj. 15. 11:49
 9/16 A kérdező kommentje:

Első mondatod: Mégis mit? Feltettem egy kérdést a házifeladatommal kapcsolatban amit nem értek.

Második mondatodat szimplán nem értem.

2020. máj. 15. 11:58
 10/16 anonim ***** válasza:
A többi feladatnál nincs felkiáltójel a feladat végén?
2020. máj. 15. 12:17
1 2