Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik azok a titánok? (görög...

Mik azok a titánok? (görög mitológia)

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy valami istenek meg nem léteztek.


Kik/Mik azok?

Mit csináltak?

Mi a nevük?

Mennyien vannak?

Van valami jellegzetes fegyverük? (pl. Thornak a kalapács)

És ha tudtok valami plusz információt róluk amit itt nem említettem kérlek írjátok le!


2020. máj. 16. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első négy kérdésre megadják a választ ezek a linkek. (Nem tudom mennyire kell részletesen.)Viszont az, hogy milyen fegyverük van arra nem találtam használható linket. Ha látsz róluk képet és van valami a kezükben, na akkor az a fegyverük lehet.

[link]

[link]

2020. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A Titánok Gaia és Uranosz gyermekei, a százkarúak (hekatonkheirek) és a küklopszok testvérei.


Igazából sok mindent nem csináltak, azon kívül, hogy Kronosz feldarabolta a saját apját egy sarlóval, amit az anyja adott neki.


12-en voltak, 6 fiú 6 lány.

A neveik: Ókeanosz, Hüperión, Koiosz, Iapetosz, Kriosz, Kronosz, Téthüsz, Phoibé, Theia, Rhea, Themisz és Mnémoszüné.


Jellegzetes fegyvereik nincsenek, leginkább Kronosz sarlója az ismert.

2022. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!