1:Áron egyenletesen haladva 3 másodperc alatt 5m utat tesz meg.

Mekkora utat tesz meg : 1s ;15s ;2min ;1h alatt?


2: Egy sorozat első két eleme: a1=3 ;a2=12

Írd föl a sorozat következő három elemèt úgy, hogy

A:a szomszédos tagok különbsége állandó legyen

B:a szomszédos tagok hányadosa állandó legyen

C:minden további tag az előző tag szorzata legyen.


(kérem szépen aki tudja a választ az üzenetben írja meg ha lehet)



2020. máj. 17. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Egyenes arányosság

[link]

3s - 5m

1s - 5/3m

15s . 15*5/3m=25/3m

2min=120s - 120*5/3=200m

1h=3600s - 3600*5/3=6000m


2.

A: 3, 12, 21, 30, 39

B: 3, 12, 48, 192, 768

C: Nincs rendesen leírva.

Ha úgy, gondolod, hogy minden tag az előző tagok szorzata, akkor

3, 12, 36, 1296, 1619616

2020. máj. 17. 18:34
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen 💯😘
2020. máj. 17. 19:13