Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Védte-e a hadijog a partizánokat?

Védte-e a hadijog a partizánokat?

Figyelt kérdés

2020. máj. 17. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de nem értek hozzá.
2020. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem védte őket. Ami biztos, hogy a németek partizán hadifoglyot nem ejtettek (még a legkisebb gyanú esetében is kivégezték az illetőt). Nézd meg "A SAS LESZÁLL" háborús filmet. Ott is az van, hogy Angliában tevékenykedő civilbe öltözött nácik a film végén német egyenruhába bújnak, hogy a biztos kivégzést elkerüljék.
2020. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nem, mivel

-a partizánok nem minősülnek katonai ellenfélnek, így rájuk nem vonatkoznak a katonai szabályrendszerek

-a partizánok sem ejtettek hadifoglyokat soha

2020. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még régebben olvastam egy könyvet, ahol törvényen kívüliekként hivatkoztak rájuk. Szóval ez alapján én azt mondanám, hogy nem. A megszállók ellen harcoló fegyveres alakulatokat hívták így, de attól még ők nem számítottak katonának, és ez sokszor fegyelmi téren is megmutatkozott.

A németek csak a legritkább esetben ejtettek hadifoglyokat, általában ott helyben kivégezték a gyanús személyeket. Sokszor volt olyan is pl hogy egész településeket gyújtottak fel azzal az indokkal, hogy együtt működtek a partizánokkal. A nácik közönséges bűnözőkként tekintettek rájuk.

2021. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én ezt a cikket találtam, van benne egy bekezdés, ami a kérdésedre vonatkozik.


[link]

2021. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!