Valaki esetleg tudna segíteni aki jó matematikából?


Nem tudom, hogy ezekhez, hogyan kéne egyáltalán hozzáfognom. Valaki esetleg tudna segíteni illetve leírni lépésről lépésre a választ?


2,5cm átmérőjű, henger alakú vasmagra rézhuzalt tekercseltek föl egy rétegben. Milyen hosszú huzalból készíthetnek 100 menetes tekercset?


1,4cm átmérőjű, henger alakú vasmagra 220cm hosszú rézhuzalt tekercseltek föl egy rétegben. Hány menetes lesz a tekercs?


Egy kerék 440m hosszú úton pontosan 200-at fordul. Mekkora a kerék átmérője?



Ha esetleg az segít valamiben, a kör kerületét tanuljuk, és a feladat mellé a 'figyelempróba' felirat van írva.



2020. máj. 18. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Kör kerülete: 2,5*Pi => 100 menet: 2500*Pi=7853,98


2. Menetek száma: 220/(1,4*Pi)=50


3. Kerület: 440/200=2,2 => d=2,2/Pi=0,7

2020. máj. 18. 19:58
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

1. 1 menet az egyszer éri körbe a hengert (1•K), 100 menet 100-szor (100•K).

2. 220 cm-ben hányszor van meg a henger kerülete (K)?

3. A kerék 1 fordulatával 1 K-nyit megy előre, 440 m alatt 200 K-nyit.

2020. máj. 18. 20:01