Mit tudtok Lutherről?

Figyelt kérdés
fő a fellépése és a tanitásai!De fontos lenne minden más jellegű téma is mint pl.:ki volt ő, mivel foglalkozott stb.

2020. máj. 24. 15:13
A kérdező szavazást indított:
tudok segiteni
nem tudok segiteni
nem akarok segiteni
akarok csak nem tudom a választ...
10 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
még anyit hozzá tennék hogy akár anyagot is küldhetek hozzá ha tudtok és akartok!:)
2020. máj. 24. 15:19
 2/6 anonim ***** válasza:
2020. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 öhm köszi de ezekt én is megtalálom könyen

Nekem valami extra kellene...

de azért köszii

2020. máj. 24. 15:27
 4/6 anonim válasza:
Nagy reformátor volt
2020. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 köszi
2020. máj. 24. 15:35
 6/6 MLGuy ***** válasza:
100%

Próbálok pár extra dolgot összeírni, ami talán nincs fent a Wikipédián.


Fiatal korában apja "szigorúan nevelte" azaz brutálisan bántalmazta. Ennek a hatásait kimerítően elemzi Erik Ericsson: A fiatal Luther és más írások c. könyve. [link]


Egy apácát, Bora Katalint vett el feleségül, akit tréfásan [de nem ok nélkül] csak Herr Katharinának ("Katalin Úr") hívott, utalva felesége erős személyiségére. [link]


Luther jókedélyű és szókimondó ember volt, helyenként vaskos mondásait az Asztali beszélgetések c. műben találod meg. Az emberi testről például azt mondja, hogy "a múltkor is megvakartam a lábamat, és négyféle nedv jött ki belőle" [nem szószerinti idézet, emlékezetből írom...].


A maszturbációról úgy vélte, hogy az a test szükséglete.


Luthert, ismét nem alaptalanul, antiszemitizmussal szokás vádolni antiszemita kijelentései, legfőképpen A zsidókról és hazugságaikról c. műve miatt. Antiszemita gyűlölködésének oka egy személyes élmény volt. [link]


Luthert nagy felismerése ["az igaz ember hitből fog élni"] a feltételezések szerint az árnyékszéken [azaz wc-n] ülve érte.

2020. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!