Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A "metánsor" gázai (metán,...

A "metánsor" gázai (metán, etán, propán, stb.) oldódnak gázolajban?

Figyelt kérdés
2020. máj. 28. 03:06
 1/8 GLadislaus ***** válasza:
Igen.
2020. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igy nem lehetne növelni a gázolaj energiatartalmát? Feloldani benne metánt, egyebet?
2020. máj. 28. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:

#2

Nem. Mert a gázok oldódását folyadékban a Henry törvény szabályozza: ez dinamikus egyensúly, ami a két fázis (gáz és folyadék) határán megy végbe. Ha a gáz fázisból eltűnik a gáz, akkor az a folyadék fázisból pótlódik és idővel a folyadékból is eltűnik.

Hétköznapi példa ha nyitott pohárba szódavizet öntesz, annak "ereje" idővel gyengül, mert a szén-dioxid elillan a vízből a következő egyensúly szerint:

CO2(aq) <=> CO2(g)

2020. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De a palackbol nem illan el
2020. máj. 28. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

A lezártból nem, mert az egyensúly kialakulása nem adott. De ha megbontod a szaros kóládat 2 óra múlva kivágod a kukába.

Akarsz még kötekedni?

2020. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csigaver, hombre, kip kolm. Arra szandekoztam utalni, hogy ha a tank zart rendszeru lenne, nem tudna a gaz elillanni a gazolajbol.
2020. máj. 28. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megértetted amit írtam #3-ban nem kell rákontrázni inkább köszönd meg a válaszokat de űgy látom arra már kevés vagy...
2020. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen :)

Inkabb kiirom ujra a kerdest, amugy is atraktak a hazi feladatok koze, utoljara 20 eve jartam iskolaba.

2020. máj. 28. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!