Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a műfaja ennek a versnek?

Mi a műfaja ennek a versnek?

Figyelt kérdés

mi a műfaja Goethe; lépések a pázsiton -nak?

Már mindenhol kerestem, de nem találtam.


köszönöm a normális válaszokat! <3



#feladat #házi #műfaj #irodalom #Goethe #lépések a pázsiton
2020. máj. 28. 18:59
 1/1 anonim válasza:

A költeményben a látszat és a képzelet áll szemben a megélt éjszakai élménnyel. A sejtelmes holdfénybe burkolózó tájban a lírai én is megjelenik. A hangok, a lépések nesze indítja el a kép­zeletet.

A második szakasz hasonlata egyben a kiváltott érzést, a lelkiállapotot is kifejezi. A „sápadt lélegzet” jelzős szerkezetben a látás és a hallás érzetei összekapcsolódnak.

Az utolsó szakaszban a kérdés a hitvilág lényeit nevezi meg. A válaszban azonban a lírai én elu­tasítja a csodás képzeletvilágot.

A záró sor a csattanószerű befejezéssel új jelentést ad az egész műnek: vágyaink miatt népe­sítjük be világunkat ilyen csodákkal.

2020. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!