Mekkora a test sebessége és mozgási energiája a földre érés pillanatában?

Ha 20 N súlyú test 45 m magasból szabadon esik.

2020. máj. 29. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát gondold meg: ugye amíg odafönt van a kiindulási állapotban akkor magasságból származó energiája van csak a testnek (G*h) feltéve hogy elejtjük és nem ledobjuk, azaz a kezdeti sebesség zérus.


Amikor talajt ér, magasságát elveszti a test (h=0) és átalakul a kezdeti energiája mozgási energiává (0.5*v^2*G/g).


Az energiaegyenlőség alapján, a veszteségektől (pl.közegellenállás) eltekintve:


G*h = 0.5*v^2*G/g


Látható hogy a G súly kiesik az egyenletből és így a keresett végsebesség:


v=gyök(2*g*h). Vagyis az eredmény független a test G (nyugalmi) súlyától és m tömegétől. Csak a magasság számít. Jó mi?!

2020. máj. 29. 19:52