Hogyan kell ezt megoldani?(GYÖKALATT X-7)+(GYÖKALATT 6-X) = 3 Mennyi lesz az A B és C ?


A zárojel nincs benne csak azért írtam hogy könnyebb legyen az elképzelés.

Mennyi lesz a A B és C?

Ki kell számolni a X1 és X2 ( de ezt magamtól is megtudom)



2020. máj. 29. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

sqrt(x-7)+sqrt(6-x)=3

x-7>=0 => x>=7

6-x>=0 => x<=6

Mindkét feltételnek teljesülni kéne, így nincs megoldás.

2020. máj. 29. 19:32
 2/4 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben ezt letudod írni?
2020. máj. 29. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennél részletesebben nem nagyon lehet.


Mi az az A, B, C?

2020. máj. 29. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:
A négyzetgyök jel alatt csak nemnegatív szám állhat. Ezt írta le a két egyenlőtlenség. Az, hogy x>=7 és az, hogy x<=6 egyszerre nem teljesülhet, így nincs megoldás.
2020. máj. 30. 07:28