Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni nekem...

Tudnátok segíteni nekem biológiából? Az élővilág övezetessége.

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni nekem biológiából? A következő kérdésekre kéne válasz:

1.Hasonlítsd össze a mérsékelt övezet három jellemző éghajlati övét! Melyik éghajlaton mi az élőlények elterjedését korlátozó tényező?

2.Mi a magyarázata annak, hogy a keménylombú erdők és tajgák fáinak levelei egyaránt kemények, viaszosak?

3.Miért él sokféle hüllő a meleg mérsékelt övben, és miért nem jellemző az előfordulásuk a hideg mérsékelt öv területén?

4.Támaszd alá azt a megállapítást, hogy a sarkvidéki állatvilág léte javarészt a tengereken alapul!

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



#biológia #élővilág övezetessége
2020. jún. 1. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

"Tudnátok segíteni .. kéne válasz"

Ugye érzed az ellentmondást?

2020. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem, ez miért lenne ellentmondás? Megkérdeztem hogy tudnátok-e segíteni választ adni ezekre.
2020. jún. 1. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: Mert a segítség nem azt jelenti, hogy valaki megcsinálja helyetted.

Hanem pl. hogy ajánl hozzá könyvet, vagy weboldalt, ahol megtalálod a válaszokat, főleg olyan kérdések él, ahol nem egyértelmű a terület, vagy a kérdés.


De mivel egyértelműek a kérdések, ebben nem nagyon van mit elmagyarázni, és nem is különleges terület. Szóval én például teljesen biztos vagyok benne, hogy ha legalább egyetlen egyszer elolvasnád az anyagot, megtalálnád a kérdésekre a választ.


De ha mégsem, a Google rengeteg találatot kiad. Csak kicsit foglalkozni kellene vele.

2020. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ugyan ezen az oldalon több száz ilyen kérdés van még. Miért pont ebbe kötsz bele? Lehet hogy egyértelműek a kérdések, de én nem értem őket. Amúgy meg én feltettem egy kérdést, ha nem arra szeretnél válaszolni akkor nem muszáj itt lenned.
2020. jún. 2. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval abban, hogy a könyvben minden ott van, ez nem olyan hosszú anyag. De abban meg veled értek egyet, hogy mások is nap mint nap raknak fel ilyen kérdést, szóval ha ők kapnak választ, és segítséget, akkor neked is jár. Csak mert épp unatkozok, válaszolok én.

1.

-tajga (hideg mérsékelt): a hőmérséklet,

-kontinentális (mérsékelt): a csapadék mennyisége

-mediterrán (meleg mérsékelt): a hőmérséklet, a csapadék mennyisége


2. ezt nem tudom


3. mert a meleg éghajlatot kedvelik, bőrük is a melegnek kedvez, azon keresztül hűtik le magukat


4. a sarkvidéki állatok nagy része a tengerből nyeri táplálékát, ami körülveszi őket. Mivel a sarkvidéken nem terem növény, ezért a tengerből táplálkoznak. Pl. a jegesmedve halakat fogyaszt, a fókák pingvineket...stb.

2020. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!