Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudok egy pár választ,vala...

Nem tudok egy pár választ,valaki segítsen lègyszives ?(ènek)

Figyelt kérdés

Szolfèzs...egy-pár választ nem tudok...előre is köszönöm a válaszokat!

1.Melyek a dó-sor dallam hangjai?

a:d,r,m,s,l,d

b:d,r,m,fi,s,l,tá,d’

c:d,r,m,f,s,l,t,d


2.lá-pentaton dallam hangjai

a:l,t,d,r,m

b:l,t,r,m,s

c:l,t,d,r,m,f,s


3.Melyek a dó-pentachord hangjai?

a:l-t-d-r-m

b:d-r-m-f-s

c:f-s-l-t-d


4.dúr hármashangzat hangjai?

a:l,-d-r

b:t,-r-f

c:d,m,s


5.moll hármashangzat hangjai?

a:d-m-s

b:l,-d-m

c:t,-r-f



2020. jún. 2. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1.c

2.? l,drms kellene

3.b

4.c

5.b

2020. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
81%

Nem pár dolgot nem tudsz, hanem a zene abszolút alapjait és legfontosabb pilléreit. Ami abszolút nem biztos, hogy a te hibád, simán lehet az oktatás hiányossága. Viszont anélkül hangsorokat és akkordokat ismernéd és értenéd, soha nem fogod a zenét igazán érteni.


Szóval ha szeretnél zenei irányba menni, vagy csak simán érdekel a zene, nagyon szívesen leírom, elmagyarázom, hogy melyik kérdésre miért is az a helyes válasz, amelyik :) Ha csak egy kötelező teher, és annyi a cél, hogy átmenj, akkor az előző válaszolónál van a megfejtés. (És igen, a második kérdés biztos, hogy hibás, ott egyik válasz sem jó.)

Szóval szólj nyugodtan, ha érdekel a miértek kifejtése :)

2020. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. kérdező:hegedűlök 6 ève...úgy kezdtem bele hogy nem is tudtam a szolfèzsról...azt se tudtam mi az,zenei pályára semmi képpen nem mennèk mivel nekem már van egy cèlom(ha lehet annak mondani a munkát😅)a zenèt azèrt kezdtem el mert apukám mikor gyerek volt neki egy álom volt ez de nem tehették ezt meg(ez a story most mindegy)...de nagyon köszönöm☺️
2020. jún. 2. 19:57
 4/5 Mojjo ***** válasza:

Áhh, értem :)

Azért, remélem valamennyire te magad is élvezed/szereted a hegedűt, gyönyörű egy hangszer!

2020. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen szeretem,de ami “hozzá járult” azt nem☺️
2020. jún. 3. 10:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!