Az oke hogy abszolut ertekes fuggveny megcsinaltam a |x-2|ot de az =1el mit kene csinaljak
2020. jún. 2. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy melyik x értéknél metszi a függvény az y=1-et.
2020. jún. 2. 20:33
 2/6 A kérdező kommentje:

Nemtudom ez a feladat

Oldja meg grafikusan! | x – 2 | = 1

2020. jún. 2. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:

x-2=1 vagy x-2=-1 x nem egyenlő 2

x=3 vagy x=1

ell.:

3-2=1 1-2=-1

1=1 -1=-1

2020. jún. 2. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha grafikusan kell megoldani, akkor még könnyebb felelni a kérdésre. Rajzold fel a függvényt. Utána húzz egy "x" tengellyel párhuzamos vonalat az y=1 pontból. Ahol a függvény metszi ezt a tengelyt, az lesz a megoldás.
2020. jún. 2. 20:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Kuldtem privatot
2020. jún. 2. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Privátra nem válaszolok, ezért ide írom:


* Abszolút érték függvény képét ismerjük (V alakú, origóból indul ki).

* A "-2" miatt jobbra eltolódik.


Ezután csak annyi a dolgunk, hogy húzunk y=1-ből egy vízszintes vonalat, és megnézzük, hogy ezt melyik "x" pontokban metszi a függvény.


Most megnéztem wolframalpha-n, az pont így ábrázolja, úgyhogy nem rajzolnám le külön:

[link]


A megoldást leolvassuk: x1=1, x2=3.

2020. jún. 3. 00:06