Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne egy matek feladat itt...

Lenne egy matek feladat itt nekem ami megfogott. Nem emlékszem a gimis éveimre hogy ilyet tanultam volna. 😊 A lànyomnak szeretném elmagyaràzni. A következőről van szó,:oszlop diagrammot kellene csinàlni csak fogalmam sincs hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Nagyvonalakban van 6 orszàg felsorolva a területtükkel hàny négyzet km és a népességükkel millióba megadva ill. A föld összesítve hogyan kell belekezdeni?
2020. jún. 2. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A vízszintes tengelyen felveszed az országokat, a függőleges tengelyen beskálázod valahány négyzetkilóméterenként (mondjuk 10.000-ként, de mondjukk ha van Oroszország, az lehet, hogy kevés lesz, és más léptéket érdemes választani) terület szerint és valahány főként (mondjuk milliónként, de itt is függ az adatoktól, hogy milyen léptékkel érddemes számolni), aztán értelemszerűen berajzolgatjátok az oszlopokat.

Ha megadod az adatokat, konkrétumokat is tudok mondani.

2020. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mit nem értesz benne. Az értékeket ábrázolod egymás mellett, mint egy koordinátarendszerben, csak nem pontokat teszel, hanem téglalapokat egymás mellé. Itt egy online példa, ha az "Internet, Television, Newspaper..."-t lecseréled az országok neveire, a "Year1, Year2"-t pedig "négyzetkilométer"-re és "népesség"-re, akkor már csak a számokat kell beleírkálnod, és megjelenik az oszlopdiagramod.

[link]


Ha a feladat olyan, hogy nem az abszolút értékeket kell felvenned, hanem ki kell számolnod a százalékos értékeket, és azokat kell beírnod, akkor:

("X ország népessége"%-ban)=100*("X ország népessége"főben)/("Föld össznépessége"főben)

Remélem, érthető. A terület %-okat ugyanígy.

2020. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja bocs, #2 vagyok, az előbb a * a szorzásjel akart lenni, a weboldalon pedig nem tizedesvesszőt kell írnod ugye, hanem tizedespontot.
2020. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Földrészek Európa, Àzsia, Afrika, É.Amerika, Közép és Dél Am., Ausztràlia, Antarktiszi ,Föld összesen. Terület 1000négyzet km: 10508, 44411, 30319, 21515, 20566, 8510, 13328, 149157, lakossàg mill. Fő: 732, 3969, 924, 332, 566, 34, -, 6555. Sorba írtam ahogyan a földrészek jönnek. Köszi😊
2020. jún. 2. 21:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Àbràzoltam csak hülyén jött ki nekem nem tetszik ezért vàrnànk megoldàsokat.
2020. jún. 2. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Szólj a lányodnak és segítek neki!

Szerintem jobban értem a matekot mint te! :D

2020. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Eléggé nagyok az adatok közötti különbségek, szóval mindenképp "hülyén" fog kinézni.


A területnél 20.000.000 négyzetkilóméteres léptéket választanék, ekkor 15 skála elég (az utolsó 300.000.000 km^2 lesz), a népességnél pedig 500 milliós lépték mellett 14 beosztás lesz (az utolsó 7000 millió fő lesz).

2020. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést ha nem minden matekfeladatot tudok megoldani a nyakamba zúdult egy harmadikos és tizedikes tananyag amit el kell magyaràznom szóval nem csak matek egyik lànyom kitűnő a màsik négyes tanuló nem jókedvembe kérek segítséget. Azért köszönöm.
2020. jún. 2. 21:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudok segíteni! És nem kell majd idegeskedned!

Ha gondolod írj.....

2020. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt az oszlopdiagramod, nézd meg és kérdezz:

[link]

2020. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!