Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene nekem valaki matekban...

Szucs Bandi kérdése:

Segítene nekem valaki matekban, kereskedelmi számításokban?

Figyelt kérdés

Elég durva feladatot kaptam, konkrétan az agyam eldobtam tőle. Ha valaki megoldaná és leírná részletes levezetéssel és eredményekkel, azt nagyon megköszönném!

A feladat:


Egy kereskedelmi kft. tervezett nettó árbevétele 2200 M Ft, amelynek 40%-a ruházati, a többi vegyes Iparcikk. A ruházati cikkek haszonkulcsa a nettó beszerzési ár százalékában: 26%, a vegyes Iparcikk árrészszintje pedig a nettó árbevétel 28%-a. A vállalkozás nyitókészlete nettó beszerzési áron 240M Ft. A nyitókészlet 45,85%-a ruházati cikk, a többi vegyes iparcikk.


Számítsa ki:

-a tervezett nettó árbevételt, és az eladott áruk beszerzési értékét.

-az Átlagkészlet, nyitókészlet, és Zárókészlet értékét nettó beszerzési áron árucsoportonként és összesen, ha a ruházati cikkek tervezett forgási sebessége 60 nap, a vegyes iparcikkeké 45 nap.

-a beszerzést a nettó beszerzési áron árucsoportonként és összesen.


Valaki segítsen légysziiii😳



2020. jún. 3. 01:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha kereskedelmibe jársz, akkor gondolom, ismered a fogalmakat, mit jelentenek: ELÁBÉ, haszonkulcs, ÁFA, meg effélék. Vannak képletek, amik erre használatosak. Első körben próbáld meg azokat összegyűjteni.
2020. jún. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!