0,25 kg -10 C os jéggel 300 Kj energiát közlünk Mi lesz a végállapot? Mi lesz belőle A jég fajhője: 2,1 Kj/kgC olvadáshője 334 kJ/kg Hogyan változik közben a hőmérséklet?


2020. jún. 8. 15:42
 1/1 anonim válasza:
A feladatból hiányzik néhány adat, de vegyük a víz fajhőjét 4,2kJ/kgKnek, a párolgáshőjét 2257 kJ/kgKnek. A végállapot víz és gőz keveréke lesz, 0.25*10*2.1=5,25kJ ennyi kell 0 fokra melegítéshez, 0,25*334=83,5kJ, ennyi kell az olvasztáshoz. 334-5,25-83,5=245,25kJ, ennyi hőt közlünk még vele ezen kívül, 100 fokra melegítéshez 100*4,2*0,25=105kJ energia kell, így még 140,25kJ hő marad, ez140,25/2257= 0,062 kg víz felforralására elég. A grafikon először linearisan nő, majd konstans az olvadásnál, megint lineáris, de laposabb a jégnél a víz melegedésének szakaszában, majd megint konstans a párolgásnál
2020. jún. 15. 10:23