Tudnátok segíteni az alábbi kérdés megoldásában?


Határozd meg annak a hasábnak a felszínét és térfogatát, amelynek alaplapja derékszögű háromszög. Melynek oldalai 5; 12 és 13 cm-esek. A hasáb magassága, M = 8 cm.

Ka=?



2020. jún. 9. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ta=5*12/2=30

V=Ta*M=240

Ka=30

A=2Ta+Ka*M=60+240=300

2020. jún. 9. 10:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2020. jún. 9. 16:21