Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen példák vannak a poláris...

Milyen példák vannak a poláris, és az apoláris kötésre?

Figyelt kérdés
Mind a kettőre két-két példa kéne.

2020. jún. 9. 17:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Plusz az Ionos, és a fémes kötésre is (elfelejtettem hozzátenni)
2020. jún. 9. 17:03
 2/13 anonim ***** válasza:
Pedig ezek olyan egyszerűek... Mi nem megy?
2020. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak példa kéne gyorsan, mert nincs benne a tankönyvben..
2020. jún. 9. 17:17
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem is a könyvből kell kinézni... Bár biztos vagy benne, hogy a víz, mint olyan, benne van a könyvben.

Mit jelent a poláris/apoláris kötés?

És az ionos?

Hát a fémes?

Ha ezeket meg tudod váloszolni, te magad is tudsz példát adni.

2020. jún. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Naggyon köszönöm a segítséget. Pont ugyan ott tartok, mint egy órája.
2020. jún. 9. 17:57
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Azért egy minimálisan megeröltethetnéd magad, de tényleg... Ezekre a válasz biztosan benne van a könyvben.
2020. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz értelmes választ adni, akkor kérlek ne írj szemeteld tele az oldalt, oké? Megvannak a saját okaim, amiért itt kérdezem.
2020. jún. 9. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Az összes válaszom értelmes volt... Attól még nem lesz értelmetlen, hogy nem írom le a megoldásokat, hogy te csak kimásold és elküld a tanárnak, hogy milyen rettentő okkos vagy.


Ha válaszoltál volna a kérdésekre, amiket feltettem, adtam volna példát rájuk. Ehelyette te csak vered a nyálad, hogy mi az, hogy nem írja meg neked valaki a leckét, hogy neked semmit ne kelljen csinálnod.

2020. jún. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Poláris kötés: H2O, HCl

Apoláris kötés: H2, Cl2

Ionos kötés: NaCl, MgO

Fémes kötés: Al, Fe


Adtam ötleteket. Az előző válaszokra azért reagálnék. Lehet, hogy nincs benne a tankönyvben (a hetedikes kémia tankönyv nekem sem volt túl bőszavú, már ha hetedikes vagy, mert ezt a kérdést egy középiskolástól nem tudom elképzelni), de ha azt meg tudtad tenni, hogy erre az oldalra kiírtad a kérdést, akkor biztos vagyok benne, hogy ezeket a google-ben is meg tudtad volna keresni. Nem nehéz, csak be kell írni a keresőbe. Ott rengeteg példa van, csak rá kell keresni. És ha ott próbálkoztál volna vele, már régen kész lennél.

2020. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Na tessék... megírják helyetted a leckét, és arra nem méltóztatsz, hogy megköszönd... De gondolom ez is csak annak tudható be, hogy annyira agyonhajszolt vagy, te szegény...
2020. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!