Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektrotechnika házi feladatba...

Elektrotechnika házi feladatban tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Az alábbi két feladatban szeretnék segítséget kérni. Az alapképletekkel tisztában vagyok, csak nem tudom kifejezni az egyes tagokat. Nem eredményt szeretnék, hanem képletet amivel ki tudom számolni. A feladatok: [link]

2020. jún. 11. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyes feladatban ezt a képletet használtam, úgy kijött a jó eredmény:


ellenállás = fajlagos ellenállás * (huzal hossza / huzal keresztmetszete)


Ebből kifejezve a huzal hosszát:


Huzal hossza = (ellenállás * huzal keresztmetszete) / a fajlagos ellenállás

2020. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát, #1, te nagyon jószívű ember vagy. Elhitted, hogy van olyan ember, aki a rószorelperá-ból nem tudja kifejezni az el-t?
2020. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

Erre hidd el, én is gondoltam, de hát ki tudja :D

Azt írja, hogy erre van szüksége, szóval segítettem :D

Egyébként nekem az sem teljesen tiszta a történetben, hogy például én sose fejezek ki tagokat, hanem egyenletszerűen oldom meg ezeket, annál kevesebb esély van elcsúszni a hosszabb és bonyolultabb képletek rendezgetésével, de hát kinek mi jön be.

2020. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!