Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Marketinggel kapcsolatban...

Lajos Lajos kérdése:

Marketinggel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az alábbi kérdésekre. - - - Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

1.

A reciprocitás elve alapján a vállalat visszatérítést fizet a beszállítóknak (IGAZ v Hamis)


2.

Azt a termékfajtát kell beillesztenünk a termékkínálatba, amelynél

a) az egy termékre jutó költség a legalacsonyabb

b) a fedezeti mennyiség megegyezik a fedezeti értékkel

c) fedezeti ráta a legmagasabb

d) az összes költség megegyezik az összes bevétellel


3. A kínálatbővítés legkevésbé kockázatos része a

a) lefelé nyújtás

b) márkázás

c) Felfelé nyújtás

d) feltöltés


4. Szolgáltatást vásárolni kockázatosabb, mint terméket

Igaz vagy hamis ?



Vannak tippjeim az alábbi kérdésekkel kapcsolatban de nem vagyok benne biztos.

Nagyon szépen megköszönném a válaszokat !!!



2020. jún. 23. 15:52
 1/3 anonim válasza:
81%
Pongokam nezd meg a konyveben, mire szamitasz itt
2020. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába tanultam meg és hiába néztem meg a könyvet nem is egyszer sőt még az internet se nagyon nyújt olyan biztos választ nekem ami alapján megtudnám jelölni a válaszokat helyesen.


Könyvben a bővítésnél például csak: lefele - felfele és felöltés van.. Márkázás az már máshova tartozik.

Én például megjelölném a lefelé nyújtást, hisz a vásárlók a márkáról alkotott képe romlik --- De veszélyes például a feltöltés is, hisz ha nem figyelik rendesen az + költségeket is.


Kérdést nem úgy tettem, fel hogy majd nekem valaki megválaszolja, hanem úgy hogy információt szerezzek más emberektől -- Avagy ha helyesen indokolja és megmagyarázza, hogy ő miért azt a választ választaná és meggyőz akkor megköszönném neki. -- Bocsánat hogy ezt nem írtam le a kérdésben

2020. jún. 23. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Józan paraszti ésszel a 2-esnél több minden kiesik. Pl. gondold végig az a-t (egy termékre jutó költség a legalacsonyabb), a nyereség nem csak a költségtől függ, hanem az ártól is, esetleg nagyobb ráfordítással nagyobbat nyerhetsz. D: ha az összes költség megegyezik az összes bevétellel, akkor hol a nyereség? Minek dolgozol?
2020. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!