Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki értelmezné ennek a...

Valaki értelmezné ennek a mondatnak a jelentését?: ,,Nem adhatok mást csak mi lényegem’’

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

A jelentése a következő:

Nincs egyebem, csak saját magam. Ezt tudom nyújtani számodra. A szeretetem, a tudásom, önmagam, tiszteletem, megbecsülésem.

Számomra ezt jelenti ez a mondat.

2020. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi Lucifer/Sátán lényege? Megtévesztés, árulás. rágalmazás, hazugság-maga a gonoszság.


"LUCIFER Nem adhatok mást, csak mi lényegem. (Az angyalokra mutatva) Dicsér eléggé e hitvány sereg, És illik is, hogy ők dicsérjenek. Te szülted őket, mint árnyát a fény, De mindöröktől fogva élek én."

2020. júl. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2+ Mindig figyelj oda egy idézetre, hogy kiből jön-akár egy drámában is, akár milyen műből-amit idézel, mert has nem figyelsz és bólintasz rá, és kimondod azt ami írásban van, akkor akkor vele lényegülsz eggyé.

Ezért van a szentírásban nyomatékosítva: A kimondott szónak ereje van.

2020. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
1 Szóval jó lenne ha így lenne,mint amit te írsz de sátán nem változik, öröktől fogva embergyilkos volt.
2020. júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem ezt egy ismerősöm írta üzenetben, tehát nem a műben való jelentése érdekel.
2020. júl. 3. 08:06
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Az ismerősöd sátánt képviseli? Hiszen Lucifer mondta a Vádló.Annak szavait idézni nem szerencsés, még ha mást is akart tartalmilag ezzel. Pontosan erre hívtam fel a figyelmet.
2020. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os.

Az, hogy kitől idézünk, a közlendőnk szempontjából nem mindig meghatározó.

Vegyünk egy másik példát, mint a kérdező.


„Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, jövevény voltam és befogadtatok”

S vajon tartalmilag mit akart mondani? Azt amit mondott, és amit jelent maga a citátum. Hogy ki mondta, az nem mindegy? Mert ha nem mindegy, akkor miért is nem követjük ezt a példát?


Vagy itt egy másik idézet:

„És aki száz meg százezret rabol, bírája lészen annak, akit a szükség garast rabolni kényszerít.”

Nézz körbe az országban! Mit jelent vajon ez a mondat? És teljesen mindegy, hogy ki mondta.

2020. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

"A tett halála az okoskodás."

Ezt vajon hányan és hányszor idézték már? És kinek szavai ezek? Luciferé?

A nagy túrókat, Madách Imre szavai! Ugyanúgy, mint a kérdező idézete.

2020. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Oh, istenem, mennyi itt a hülye.


"AZ ÚR

Csak hódolat illet meg, nem birálat.


LUCIFER

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.

(Az angyalokra mutatva)

Dicsér eléggé e hitvány sereg,

És illik is, hogy ők dicsérjenek.

Te szülted őket, mint árnyát a fény,

De mindöröktől fogva élek én."


Viszonylag ez a teljes szövegkörnyezet. Akár úgy is értelmezhetjük ezt a részletet, mert többféleképpen is lehet, de amit a fentiek írnak neked az hülyeség. Szóval... Itt az Úr a mindenkori regnáló hatalom is lehet, ezzel szemben Lucifer, a tagadás, és jelen értelmezésben a hatalommal szembeni kritikus értelmiségi szerepét tölti be. Nem dolga dicsérni a hatalmat, megteszi helyette a hatalom médiája, viszont a "tagadást", a kritikát amit tudni ad a mindenkori hatalomnak.

2023. febr. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!