Mi az eredmény, ha összeadjuk az összes egész számot?


2020. júl. 13. 18:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha feltételezzük, hogy -végtelen és +végtelen abszolútértéke egyenlő, úgy a válasz 0.
2020. júl. 13. 18:58
 2/22 A kérdező kommentje:
A 'végtelen' mióta egész szám? Akár pozitív, akár negatív?
2020. júl. 13. 19:01
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
A végtelen egy elvont, szubjektív dolog. Ha ezen fennakadsz, akkor a végtelent kerekítsd egész számra, és úgyis 0-t kapsz összegként.
2020. júl. 13. 19:05
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

...+(-3)+(-2)+(-1)+0+1+2+3+...= ...+0+0+0+0+...=0

megfelelően csoportosítva: (-3)+3=(-2)+2=(-1)+1=0 stb

Természetesen itt felhasználtam a kommutativitást, és azt, hogy a pozitív számok halmazának számossága megegyezik a negatív egész számok halmazának számosságával.

2020. júl. 13. 19:16
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Minden egész szám: 0.

Minden pozitív egész szám: végtelen.

2020. júl. 13. 19:21
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

A végtelen összegekkel (sorok) vigyázni kell!


0+1+2-1+3-2+4-3+5-4+6-5+ ...


0+1-1+2-2+3-3+4-4+5-5+ ...


...

2020. júl. 14. 09:11
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Aki a kérdezőn kívül lepontozta a helyes megoldások, igazán megírhatná, mi a fene baja van!
2020. júl. 14. 21:14
 8/22 anonim ***** válasza:
Nyilván fogalma sincs, csak szeret lefelé pontozni.
2020. júl. 14. 21:42
 9/22 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy a kérdezett összeg nem létezik.

Az, hogy végtelen + mínusz végtelen = 0 nem igaz.

2020. júl. 15. 10:27
 10/22 anonim ***** válasza:

A kérdezett összeg pedig létezik és valóban 0.

Szumma(i=0-tól végtelenig) i = - szumma (i=0-tól végtelenig ) i.

Mindkét oldalt értelmezzük és az egyenlőség helyes. Ebből pedig adódik a válasz.

2020. júl. 15. 12:46
1 2 3