Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyiptomi arany származási helye?

Egyiptomi arany származási helye?

Figyelt kérdés
Volt nálunk idén még év elején egy professzor, aki történelem órán tartott egy előadást. (A nevére már sajnos nem emlékszem.) Ő azt mondta, hogy az összes egyiptomi arany tellúrral szennyezett, és a világon csak egy olyan aranybánya található, amiben megtalálható ez a tellúr, az pedig a Székelyföldön található, tehát onnan származik az összes egyiptomi arany. Ez igaz? Ha igen, akkor miért onnan vitték oda? Nem volt közelebbi aranyforrásuk?

2020. aug. 2. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Ha belenézel egy középiskolás történelmi atlaszba, akkor azon rajta vannak a kereskedelmi útvonalak. Ez, hogy az aranyat Székelyföld mai területéről hordták volna, katedrás ökörségnek számít egy professzor szájából: Az aranyat Afrikából hozták, még a térképen is rajta van.
2020. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor arra a szennyezettségre mi a megoldás? Azt megtaláltam neten, hogy az erdélyi bányák tényleg tellúrral szennyezettek, de se afrikai, se más helyi bányáról ezt nem mondhatom el.
2020. aug. 2. 22:28
 3/3 anonim ***** válasza:
bullshit. Afrika ki.aszott nagy, nagyon-nagyon sok lelőhellyel szóval ez az erdélyi eredett qrvára elégtelen 1 infó. Ezt a tellúros verziót én meg úgy tudom,hogy valóban a Magyarországon fedezték fel 17xx években,(Nagybörzsöny ) mint az arany másodlagos szennyezőjeként mutatta ki Kitabell Pál. Szóval az Egyiptomi arany eredet mítosza a Kárpát medencéből ,nem bizonyítható
2020. aug. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!