Mi értelme a matematika főtantárgyá tételének, ha sokan utálják?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember utálja ezt a tantárgyat, fél tőle. Egyesek alapból úgy indulnak neki, hogy a 2-esre hajtanak. Érettségin szívás, hogy nem lehet választottnak betenni, hanem kötelező.


Légyszíves ne érveljetek azzal, hogy azért kell egyenleteket, függvényeket stb. tanulni, mert az fejleszti a logikát. Ennyi erővel a kötelező sakkozást is be lehetne vezetni.


Ezt a démoni tantárgyat szerintem azért tették kötelezővé, hogy a diákok ne vegyék lazán az iskolát. Más magyarázat nincs, szándékosan szívatják az embereket az oktatásért felelős szakemberek.


2020. aug. 27. 16:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

Megbuktál matekból mi? :)

Szükséges a matematika oktatása. Alapműveltség része.

2020. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
91%
Az iskolai követelményrendszer nem étlap, hogy kiszemezgesd azt, ami neked megfelel. Azt tanítják, amiról úgy gondolják, valamiért, valamikor a hasznodra válik, illetve "illik" tudni. "Légyszíves ne érveljetek azzal, hogy azért kell egyenleteket, függvényeket stb. tanulni, mert az fejleszti a logikát" - pedig ez is igaz. De egy csomó napi gyakorlati haszna van (aztán meg jönnek a kérdések, hogy hány literes a 60*30*30 cm-es akváriumom:( )
2020. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Nem buktam meg, de akkor is utálom. Minden normális ember utálja, mert hülyeségek vannak benne. Ami kell belőle a négy alapművelet.
2020. aug. 27. 16:58
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

Tipikus tudatlan felfogás...

Persze megy az általánosítás is, hogy aki nem utálja az nem normális, mert Te, a legnagyobb ember, ezt mondod.

2020. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sok ember utálja az idegennyelvet, történelmet, magyart stb-t, nem csak a matekot. Nem lehet kiválasztani, hogy te mit akarsz tanulni, hanem el kell fogadni, hogy érettségiig ezt kell tanulni és ebből kell vizsgázni. El kell fogadni, mert az alapműveltséghez tartozik.


Sokan mások(köztük én is) imádom a matekot, így nem démoni tantárgy, meg nem csak kiszúrásra van. Nálunk a tanár elmondta, hogyha egyetlen egy ember is megtudja csinálni akkor a többi diák csak nyavajog/lusta/hisztis.


(Megsúgom, hogy a középszintű matek érettségit általános iskolás tudással is meglehet csinálni kb négyesre. Így aki nem tudja megcsinálni azt a rohadt 25 pontot(az első rész többnyire 5-7. osztályos feladataiból) meg is érdemli a szóbeli vizsgát)

2020. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
82%

Azért ez nem így van... Persze a 4 alapművelet. Elég érdekes világ lenne.

A matek általában csak a lustábbik diákoknak rémálom. Mert egy titka van. Gyakorolni a feladatokat. Én sem voltam matekzseni, nem is szerettem a matekot, na de azért egy középszintű matekérettségit 2-esre megírni nem egy nagy tudomány.

2020. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
A kettes matekkal semmit sem érek (legutóbbi osztályzatom alapján négyes voltam belőle - rejtély hogy sikerült, mivel év elején bukásra álltam) mivel biológus akarok lenni. Megnéztem az érettségi feladatokat, hát rohadt nehéz.
2020. aug. 27. 17:10
 8/46 A kérdező kommentje:
Érettségin ezt a szintet tartani kellene, és legalább egy 4-est összeütni. Nekem nem kell 2-es meg 3-as érettségi bizonyítvány, mert összetépem az egészet!!!
2020. aug. 27. 17:13
 9/46 anonim ***** válasza:
80%

Először nyugodj le, mert hisztivel semmit nem érsz el azon kívül, hogy az emberek hülyének néznek.


Egy titka van, ahogy a hatos válaszoló elmondta, hogy gyakorolni kell. Én emelt szintű matek érettségim nem a két szép szememért lett 83%-os, hanem mindennap órákat gyakoroltam a feladattípusokat.


Kezdj el gyakorolni és/vagy menj el tanárhoz, ha szükséges az álmaid eléréséhez.Ha így állsz hozzá mindenhez akkor az életben nem leszel biológus.


#5

2020. aug. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
82%
Egy bizonyos általános alaptudást mindenkinek meg kell szerezni, mielőtt szakosodna. Én nagyon szeretem a matekot, és ki nem állhattam a humán tárgyakat, mégis meg kellett tanulni.
2020. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!