Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológia - farész, háncsrész ?

Biológia - farész, háncsrész ?

Figyelt kérdés

A biológia könyvem ezt írja:

A ferész a gyökér felől szállítja a szervetlen anyagok, ionok oldatát a hajtás felé. Szállítóelemeik a hosszanti irányban megnyúlt vízszállító sejtek (fasejtek) és a vízszállító csövek. Ez utóbbiak úgy jönnek létre, hogy az egymásra épülő vízszállító sejteket elválasztó haránt sejtfalak felszívódnak. A differenciálódás során a sejtek elhalnak, plazmájuk felszívódik, csak sejtfaluk marad meg. A sejtfalat különböző vastagodások, erősíthetik, ezért a farész szállítóelemei a növényi test tartásában is fontosak.


Szerintem ezt félreírták.. már hogy a picsbe marad szállítócső ha felszívódik a sejtfaluk. Aztán a sejtfaluk marad meg még is?!?!?!

Szerintem a sejthártya szívódik fel, és marad a sejtfal.

Hogy készüljön az ember emelt biológiára ha a könyvek is baromságokat írkálnak.



2020. szept. 1. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Az elején nem egy hosszú csőről van szó hanem csak vízszállító sejtekről, amik egymás fölött helyezkednek el. Egy idő után ezek a (SEJTEKET ELVÁLASZTÓ) sejtfalak fognak felszívódni. Magyarul nem azok amik oldalt vannak hanem azok amik alul és felül találhatók. Szerintem a könyv teljesen érthetően írta le.
2020. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van! A részletekben vesztem el. Köszönöm!
2020. szept. 1. 11:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!