Mekkora a középponti szög?

Akkor, ha a kör sugara 24cm a húr pedig 30 cm? Nem is a végeredményt várom hanem azt, hogy hogyan kell kiszámolni.

2020. szept. 13. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Rajzold le es keress benne derekszoget
2020. szept. 13. 23:07
 2/3 anonim ***** válasza:
2020. szept. 13. 23:29
 3/3 anonim ***** válasza:

sin(alfa/2)=(h/2)/r

sin(alfa/2)=15/24=5/8

alfa/2=38,68°

alfa=77,36°

2020. szept. 14. 14:48