Hogyan kell törtet törttel hatványozni? Pl (1 törve 8-al) az 1 törve 3.-on

2020. szept. 24. 15:51
 1/3 Gyépésmérnök ***** válasza:
1/8^1/3 az annyi minthogy köbgyök 1/8, azaz 1/2
2020. szept. 24. 16:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Tört hatvány ekvivalens a gyökvonással:

a^(n/m) = m.gyök(a^n)


Ennek megfelelően:

(1/8)^(1/3) = 3.gyök(1/8) = ...


Ez ugyanaz, mintha azt írnám, hogy:

... = [3.gyök(1)]/[3.gyök(8)] = ...


Gyököt vonni szerintem már tudsz.🙂

2020. szept. 24. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 1/8 harmadik gyöke, azaz 1/2.

[link]

2020. szept. 24. 16:02