Ben074 kérdése:

Mekkora lesz 200cm3 oxigéngáz térfogata 200°C hőmérsékleten,ha állandó nyomáson 20°C-ról melegítettük fel? ( 322.9cm3 ) Levezetné valaki,hogy megértsem? Köszönöm !!!


#Gáz térfogat számítás #Egységes gáztörvény
2020. szept. 27. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

V1/T1 = V2/T2 (Gay-Lussac törvénye)


Ami csavar a történetben, hogy a fenti tételben T1 és T2 értéke Kelvinben van megadva, tehát nekünk át kell váltanunk a megadott hőmérsékleteket Kelvinbe. Azt tudjuk, hogy a két hőmérsékleti skála egymás eltoltja; 0 °C = 273 K, 1 °C = 274 K, 2 °C = 275 K, és így tovább (a Kelvinben mért hőmérséklet mérőszáma mindenképp pozitív). Ennek megfelelően


20 °C = 273+20 K = 293 K

200 °C = 273+200 K = 473 K


Így már be tudunk helyettesíteni:


200 / 293 = V2 / 473, rendezés után


V2 =~ 322,9 cm^3.

2020. szept. 27. 15:43
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megoldást!

Így már minden világos !

2020. szept. 27. 16:57