Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mechanika guruk egy kis segítség?

Mechanika guruk egy kis segítség?

Figyelt kérdés

A házim elején vagyok elakadva, hogy hogyan kezdjek neki mert bárhogy számolgatom a nyomatékot vagy a skaláregyenleteket hibás eredményt dob ki a program ellenőrzésnél,szóval valamit biztosan nem veszek észre.Köszi a válaszokat!


[link]

[link]

[link]



2020. szept. 30. 16:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Azzal vagyok elsődlegesen gondba, hogy az erőket hogyan ilesszem az A és B pontba
2020. szept. 30. 16:37
 2/7 anonim ***** válasza:
A kényszererőket érdemes pozitív irányban felvenni, aztán ha mégis negatív eredmény jönne ki A-ra vagy B-re, az azt jelenti, hogy másik irányba mutat.
2020. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Leírnád légyszi a számolás lépéseit, mert még mindig nem világos hogyan fogjak hozzá?
2020. szept. 30. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezel valamit. Ha pozitív eredményt kapsz akkor helyes volt a feltételezés, ha negatìvat akkor nem.

Kérdés a 'C' egy csukló?

2020. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, háromcsuklós tartó van a feladatban
2020. szept. 30. 17:39
 6/7 dq ***** válasza:
65%

> Azzal vagyok elsődlegesen gondba, hogy az erőket hogyan ilesszem az A és B pontba


Hát a rudakra hat valami erő az A és B pontban.

Ha a rudakra ható összes erőt és nyomatékot felírod, akkor ott lesz köztük minden, ami meg van adva, és minden, amit kérdeznek, és átrendezed és kész.

2020. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írják. Először A / B pontra írsz fel nyomatéki egyensúlyi egyenletet

Majd Szum FB(x,y) FA (x,y)

Ezután C - nél "szetvágod" és ismét eljátszod a két féltartóra ebből meglesz C I, II (x,y)

2020. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!