Ezt a kepletet hogy lehet Q2 re kifejezni? ε1=((Q2-Q1)/(Q2+Q1)) / ((I2-I1)/(I2+I1))

2020. okt. 8. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

ε1=((q2-q1)/(q2+q1)) / ((I2-I1)/(I2+I1))

ε1*((I2+I1)/(I2-I1)) = (q2-q1)/(q2+q1)

ε1*((I2+I1)/(I2-I1))* (q2+q1)= q2-q1

ε1*((I2+I1)/(I2-I1))*Q2 + ε1*((I2+I1)/(I2-I1))*Q1 + Q1 = Q2

ε1*((I2+I1)/(I2-I1))*Q1 + Q1 = Q2 - ε1*((I2+I1)/(I2-I1))*Q2

ε1*((I2+I1)/(I2-I1))*Q1 + Q1 = Q2*(1-ε1*((I2+I1)/(I2-I1)))

[ε1*((I2+I1)/(I2-I1))*Q1 + Q1]/[(1-ε1*((I2+I1)/(I2-I1)))] = Q2

2020. okt. 8. 18:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit máshogyan; én az utolsó hányadost most A-val jelölöm, tehát


ε1 = ((Q2-Q1)/(Q2+Q1))/A, szorzunk A-val:

A*ε1 = (Q2-Q1)/(Q2+Q1)


A jobb oldalon elvégezzük az osztást;


(Q2-Q1)/(Q2+Q1) = (Q2+Q1-2*Q1)/(Q2+Q1) = (Q2+Q1)/(Q2+Q1) - 2*Q1/(Q2+Q1) = 1-2*Q1/(Q2+Q1), tehát


A*ε1 = 1 - (2*Q1)/(Q2+Q1), kivonunk 1-et:


A*ε1 - 1 = (-2*Q1)/(Q2+Q1), vesszük mindkét oldal reciprokát:


1/(A*ε1-1) = -(Q2+Q1)/(2*Q1), szorzunk a nevezővel:

(2*Q1)/(A*ε1-1) = -(Q2+Q1), osztunk (-1)-gyel (én most a nevezőt variálom meg ehhez)

(2*Q1)/(1-A*ε1) = Q2+Q1, végül kivonunk Q1-et:

(2*Q1)/(1-A*ε1)-Q1 = Q2

Az A helyére visszaírjuk még az eredetit:

(2*Q1)/(1-((I2-I1)/(I2+I1))*ε1)-Q1 = Q2

Ez talán egy kicsit egyszerűbb, mint a fenti.

2020. okt. 8. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:

A 'E'-t a könnyebb kezelhetőség végett használom, a lényegen nem változtat.


Az előző válaszoló 'A' konstansát megtartva

E = [(Q2 - Q1)/(Q2 + Q1)]/A


A-val szorozva mindkét oldalt

A*E = (Q2 - Q1)/(Q2 + Q1)


Bevezetjük a

Q2/Q1 = n

változót. Ezzel az egyenlet

A*E = (n - 1)/(n + 1)


A törtet eltüntetve

A*E*(n + 1) = n - 1


A zárójelet felbontva

n*A*E + A*E = n - 1


Átrendezve

1 + A*E = n - n*A*E


A jobb oldalon kiemelve

1 + A*E = n(1 - A*E)

Ebből

n = (1 + A*E)/(1 - A*E) = Q2/Q1

amiból a megoldás

Q2 = Q1*(1 + A*E)/(1 - A*E)

*********************************

Az eredeti egyenlet szerkezetét megtartó,vele szimmetrikus megoldást kaptunk.

DeeDee

*******

2020. okt. 10. 00:30