Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a bázisviszonys...

Mi a különbség a bázisviszonyszám és a koordinációs viszonyszám között?

Figyelt kérdés
2020. okt. 13. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Bázis viszonyszám (Vb%): több év adatainak

összehasonlításakor a bázis adat mindig ugyanaz, általában

az első adatot tekintjük bázisnak, minden adatot ezzel az

értékkel osztunk.


A koordinációs viszonyszámot tehát ugyanazon sokasághoz tartozó két részadat egymáshoz viszonyított arányaként számítjuk ki.


igazából nem értek hozzá, nem tudom miről van szó, lehet hülyeséget írok, akkor ignoráld. neten ezt találtam. Nekem ebből az jött le, hogy a vb-nél a kinézett adatot osztod mindig ugyan azzal, mert az alap az ugyan az, pl az első év adata, a vk-nál meg tetszőleges alapot választhatsz, szóval nem mindig ugyan azzal az alappal számolsz, csak egyet kiválasztasz. aztán lehet ez most nagyon nagy hülyeség...

2020. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ez így hasznos volt. Ment is a zöld kéz. (Ami ma már nem is zöld kéz. 😅)
2020. okt. 13. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szívesen, de azért ne vedd készpénznek én tényleg annyira nem értek hozzá, hogy még azt se tudom melyik témakör. 😅😅
2020. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!