#x,y
2020. okt. 18. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

b)

Legyen a=2+x, b=2+y, x és y pozitív számok. Ekkor

a+b=4+x+y>5, x+y>1

a*b=(2+x)(2+y)=4+2(x+y)+xy>6

2020. okt. 18. 15:14