VSZBchannel2006 kérdése:

Valaki megmondja hogyan kell ezt kiszámolni? 145 liter 20°C-fokos vízhez 55 liter 80°C-os vizet öntünk. Mennyi lesz a közös hőmérséklet?


2020. okt. 22. 07:20
 1/1 anonim ***** válasza:

145(x-20)=55*(80-x)

145x-2900=4400-55x

200x=7300

x=36,5(°C)

2020. okt. 22. 08:36