Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2 30cm sugarú kör területe...

2 30cm sugarú kör területe megegyezik egy 60cm sugarú kör területével?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kör területének képlete általános iskolai anyag, ez pedig a tudomány kategória.

T = r²π

Két kör területe: 2r²π

Egy kétszer akkor sugarú kör területe:

(2r)²π = 4r²π

Tehát kérdésedre a válasz: NEM.

2020. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kör kerülete és területe felső tagozatos anyag, ha jól emlékszem.

De egy alsó tagozatos is aki nem tudja még mi az a π, belátja hogy 2(r²valami) nem lehet egyenlő (2r)²valamivel, mivel csak a konstans számok létezéséről tanult így (jól) feltételezi hogy a π is olyat jelöl, így π-vel egyszerűsítve az egyenlet (2)r²=(2r)² és egyértelműen látszik hogy ez hamis mert bármennyit ír az r helyére, sose lesz egyenlő!

2020. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A sugár k-szorosára változtatása a terület k^2-szeresére való változását eredményezi.
2020. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mindig is gyenge voltam matekből, és sosem szerettem, ezért is lett humán szakmám, a kérdést azért tettem fel mert egy 30 cm pizza pont fele annyiba kerül mint egy 60 cm, és érdekelt, hogy mivel járok jobban 2db 30cm vagy 1 db 60 cm, azaz ugyanannyi pénzért melyik variációnál kapok nagyobb területű pizzát? a válaszokat köszönöm, de nem értem őket, mivel nem vagyok matekből ezen a szinten.
2020. okt. 25. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor hogy végezted el az általános iskolát?

Mármint nem bántásból. Volt osztálytársam aki szintén nem értette ezeket de őt fel is mentették matekból.

2020. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Két 30 cm sugarú kör területe fele akkora, mint egy 60 cm sugarú kör területe. Így érthető?
2020. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ja
2020. okt. 25. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra meg, hogy miért nem a területtel arányos a pizza ára: egyrészt a kisebb kiszerelés mindig drágább illetve van olyan összetevője az árnak, ami nem függ a mérettől (felszolgálás/házhozszállítás)
2020. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érettségi vizsgával rendelkezem, valamint felsőfokú szakkepesitesem van
2020. okt. 25. 20:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!