Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom; Rómeó és Júlia....

Irodalom; Rómeó és Júlia. Tybalt véletlen, vagy direktben szúrja le Mercutiot?

Figyelt kérdés

Többször is elolvastam a művet, több fordításban is. De ezt még mindig nem tudom megfejteni, hiszen Mercutio mondja, hogy milyen remek vivó Tybalt. Hogy most dühében árt neki, vagy csupán azért, mert Rómeó közéjük állt, emiatt Tybalt nem látta, hogy hol köt ki a kardja.. azt nem tudom. Nem mellékesen Tybalt "el is menekül", de nem olyan karakter ő, hogy félné a törvényt, ha szándékosan tette.. szerintem.

Már 6x írtam újra az esszémet róla, de még mindig nem tudom. Ti, akik olvastátok, hogyan vélekedtek erről?



2020. okt. 31. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem eléggé egyértelmű már csak a karakteréből is, hogy szándékosan szúrta le, másrészt még meg is próbálják észhez téríteni a párbaj közben... Mit olvastál?
2020. nov. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem. Valójában Rómeót akarta megölni, miatta ment oda. Mercutio csak felidegesítette ezért harcolt vele. De miután Rómeó megérkezett, csak őt akarta leszúrni, szóval ahogy Rómeó odállt Tybalt esélyét làtta leszúrni de pont Mercutio-t sikerült.

Igen, Tybalt egy nehéz karakter és ölni akart de Mercutio-t véletlenül sikerült.

ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!