Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Általános iskolai matek példa...

Általános iskolai matek példa megoldása? 1 feladat, rajzos.

Figyelt kérdés
egy körvonal és egy négyzetet határoló vonal közös pontjainak száma? Megoldás:9 hogyan kell ezt lerajzolni? Nem értem a feladatot.
2020. nov. 3. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a feladat megoldás mert ha csak a sarkait veszük akkor ugye 4 érintő pont van de ha úgy vesszük hogy kisebb az átmérője a körnek mint a négyzetnek akkor is max 8 érintő pont lehet szóval szerintem hibás a megoldás a könyvben.


De amúgy már valaki feltette ezt a kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2020. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre a feladatra a 8 a jó válasz.
2020. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Valóban feltette valaki, felvételis feladat, szóval nem lehet hibás.

Szinte érettséginek minősülő feladatlap, szóval szerintem van benne valami turpisság, és kijöhet a 9.

2020. nov. 3. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jöhet ki a kilenc.

A kör és a négyzet is szimmetrikus alakzat, a maximális metszéspontok száma csak páros szám lehet.


Pontosan hogy szól a feladat?

2020. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:

Ha nem rajzolgatsz, meg vizualizálgatsz, hanem koordinátageometriai úton megoldod a feladatot, akkor is látható, hogy 8 a maximális szám. 9 semmiképp nem lehet jó.

(Amúgy lehet páratlan szám, érintő is létezik a világon. De 9 soha nem lesz.)

2020. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem lehet páratlan szám, mert lehet, 1,3,5,7 metszéspontja is egy körnek és egy négyzetnek, azt mondtam, hogy a metszéspontok maximális szám nem lehet páratlan.
2020. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
@6: Hopsz, úgy látszik, nem tudok olvasni, sorry!
2020. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond!🙂
2020. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!