Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent az hogy "magyar"?

Mit jelent az hogy "magyar"?

Figyelt kérdés
Órán feltette nekünk ezt a kérdést a tanárunk. Az általános jelentését nyilván mindenki tudta, viszont azt mondta hogy van egy másik ma már nem annyira ismeretes jelentése is. Sőt, onnan "vették magukra" az őseink, tehát már az előtt hogy egy nép magát illette volna ezzel a szóval is létezett, és volt is egy jelentése. Erre lennénk én kíváncsi, hogy mi is lenne ez. Ott órán senki sem tudta, a tanárunk meg annyit mondott hogy keressük meg magunktól. (Nem rosszindulatból mondta, szokott ilyen keresgélős feladatokat adni amúgy is.) Neten rákerestem erre, de nem találtam meg az eredeti jelentését. Tudna valaki ebben segíteni?

2020. nov. 5. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Én annyit tudok segíteni,hogy én is rákerestem.

3 találati oldal átböngészése után megvan...

Neked is sikerülni fog nyugi!

2020. nov. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a hasznos hozzászólást. Nem érzed úgy, hogy te túlságosan jó lelkű vagy? Írtál 3 mondatot úgy 1 perc alatt, míg egy link bedobása csak 5 másodperc lett volna. Miért szántál rám ennyi időt? Sokkal hasznosabban is tölthetted volna szerintem ezt. Lásd következő hozzászólás.


#2: Köszi. Ezeket én is néztem. A Wikipédia nem egyértelmű, több elméletet is közöl. A másik linken pedig figyelmetlen voltam, az utolsó sorban nem vettem észre hogy ott az eredet. Pedig észre kellett volna vennem, mert az kézzelfoghatóbb válasz a kérdésem mint a Wikipédiás. Tehát akkor emberek, ifjak a legrégebbi jelentése.

2020. nov. 6. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Jajj de kis sértődős vagy lustaság!

A második hozzászólás mit segített???

Nézz és csodálkozz!:

[link]


ENNYI volt a feladatod.

Luuuuustaaaaa!!!

2020. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez még mindig nem konkrét válasz. Nekem 1 válasz kell, az, amelyik a "tuti". Azért írtam ki a kérdést, mert neten nem találtam meg ezt meg, több elmélet is van rá, és ezek egymásnak ellentmondanak. Bár konkrétan nem írtam le a kérdésben, mivel gondoltam hogy egyértelmű, hogy olyan választ szeretnék, ami helyes. Nem olyan Wikipédia féle "feltüntetünk 8 lehetséges elméletet, az egyik biztos igaz".

Amúgy itt melyikre gondoltál? Az első 8 oldalnyi találatot végigolvastam még tegnap, és nagy az ellentmondás bennük. Az egyik írás ezt mondja, a másik meg azt. Kérlek, linkeld be az általad igaznak gondolt választ a kérdésre, illetve egy indoklás is jó lenne hozzá, hogy szerinted miért az a jó válasz, és miért nem a másik 30 jónak tűnő.

2020. nov. 6. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

1.Nem tudod szűrni a forrásokat?

2.Ha találsz megfelelő forrást,az abban szereplő kifejezésekre is rákereshetsz,így szűkítheted/pontosíthatod a találatokat.

A linket/linkeket ÍGY használva válaszra találsz.

3.Elnézést,nem vagy lusta. Az internet "használatával" van problémád.


A tanárok hasonló "kérése", nagyban segíti a saját gondolatok kialakulását is.NE legyél már mamlasz! :)

2020. nov. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nincs tuti válasz, elméletek és hipotézisek vannak csak.


2. voltam.

2020. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!