Oldd meg a [-180°;180°] intervallumra a sin x = 0 egyenletet! Valaki segíteni?

Megcsináltam a feladatot, nekem 0 és 180 jött ki, de a megoldás szerint -180 is megoldás. Miért? Valaki segítene? Köszönöm.

2020. nov. 8. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A -180 ugyanaz, mint a +180. Vagy nézd a függvény képét! 180 fokonként metszi az X tengelyt.
2020. nov. 8. 19:09
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) És még lenne egy kérdésem, ha tudnál rá válaszolni. Sin tétél: sin béta/sin alfa = sin b/sin a és a sin alfa/sin béta = a/b

Az ugyanaz? Mindkettő szinusz képlet?

2020. nov. 8. 19:17
 3/6 A kérdező kommentje:

sin béta/sin alfa = b/ a és a sin alfa/sin béta = a/b

Az ugyanaz? Mindkettő szinusz képlet? * elsőt elírtam:)

2020. nov. 8. 19:17
 4/6 A kérdező kommentje:

sin alfa/sin béta=a/b

sin alfa/a =sin béta/b

Ez lesz jóxd

2020. nov. 8. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, mindkettő ugyanaz.


A lényeg, hogy a háromszögben bármely két oldal aránya egyenlő az előbbi két oldallal szemközti szögek szinuszainak arányával.

2020. nov. 8. 19:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld.:)
2020. nov. 8. 19:27