Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lefordítanátok ezt a pár...

Lefordítanátok ezt a pár mondatot Angolra?

Figyelt kérdés
[link]

2020. nov. 11. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Ha ideírod a te megoldásaidat, szívesen kijavítom. De ha más csinálja a házidat, annak semmi értelme.
2020. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.

Jack does not smoke on the terrace.

2.

When did you drink the coffee?

3.

George is now reading a newspaper in the armchair.

4.

Fred used to play football every weekend.

5.

Frank and Jenny went to the cinema last Tuesday.

6.

Why are you writing this letter?

7.

Henry didn't see our new house yesterday.

8.

Where do children listen to music?

9.

I usually get used to eating lunch.

10.

I am currently writing a test in my room.

11.

Why didn't you pick up the phone before yesterday?

12.

Jessica often used to make coffee in the morning.

13.

Sarah wasn’t in school on Monday, because she was sick.

14.

Where John runs on the street.

15.

I bought the new Star Wars book 4 days ago.

2020. nov. 11. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:

9.I usually eat my dinner.

14. Where is John running on the street?


Én ezt a kettőt javítanám.:)

2020. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, lunch.
2020. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűbb lenne ha leírnád a véleményed, mert nekem nem jut más az eszembe :D
2020. nov. 11. 21:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocs leírtad, csak nem vettem észre lol Köszönöm a segítséged!
2020. nov. 11. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


3. George is reading the newspaper in the armchair. (Nem kell a "now", a folyamatos igeidővel fejezed ki, hogy most történik a dolog.)


4. Fred plays football every weekend. (Jelen idő kell. Amit te írtál, azt jelenti, régen minden hétvégén játszott.)


9. I usually eat my lunch. (Egyszerű jelen idő. Amit te írtál: Általában hozzá vagyok szokva az ebéd elfogyasztásához. Nem sok értelme van. Mondjuk az eredeti mondatnak se, de hát az a feladat...)


10. I am writing a paper/composition in my room. (A folyamatos jelen fejezi ki, hogy most történik a dolog. A "test" az iskolában, felügyelet alatt írott dolog. Az otthon írt dolgozat inkább fogalmazás, disszertáció, stb.)


11. Why didn't you pick up the phone the day before yesterday. (Ez az angol kifejezés a tegnapelőttre.)


12. Jessica often makes coffee in the morning. (Egyszerű jelen a megszokott dolgokra. A "used to" itt teljesen értelmetlen. Egyébként is múlt időre utal.)


14. Where is John running to on the street? (Where = Hol; Where to = Hová; Ezen kívül folymatos jelen kell, hiszen ebben a pillanatban történik.)


A többi jónak tűnik, ahogy írtad őket. Remélem segítettem... :)

2020. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:
100%

A hetes úgy szuper, ahogy van, pláne a magyarázatokkal (talán csak: IN the street:), de ha mégis beleírnád a hármas mondatba a "now"-t (nem hiba, gyakran megjelenik a tankönyvekben is, de ahogy előttem írták, a folyamatos jelen önmagában is kifejezi, hogy most történik a dolog), akkor a végére - George is reading the newspaper in the armchair now.

És amit ezek szerint a tanárod elfelejtett említeni: az egyik leggyakoribb hiba a magyaroknál, hogy kikeresik a szokott szó, meg is találják, csak éppen amit találnak, nem alkalmas a jelen időre. Az egyszerű jelen (egyszerű) meghatározása: szokásos, általános, ismétlődő cselekvés (magyarra gyakran fordítjuk a "szokott" szócskával). - Később persze bonyolódik a dolog, de kezdőként ezt érdemes megjegyezned. A "used to"-t később fogod tanulni.

:)

2020. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 11. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!