Valaki segítene ezekben a feladatokban?


Határozza meg a √((13-x)/(x+7)) kifejezés értelmezési tartományát!


Gyöktelenísd a tört nevezőjét!

17/(√2-5)

3/√5


Végezd el a kijelölt műveleteket!

(√28-√63+√112-√20)(√63+√80-2√5)

(√28-√7+√45-√20+√405)(√112-3√7+3√5+√245)

√(5&a^2 √(6&a^7∙b√(2&a^3 )))

(√(5&(a^3∙b)^5 )∙√(5&a^(-3)∙b^2 ))/√(5&(a^10 )^(-3) )



2020. nov. 12. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Tört nevezője nem lehet ...

Gyök alatt nem szerepelhet ... kifejezés.

2020. nov. 12. 18:06
 2/6 anonim ***** válasza:
1) 13-x nemnegatív és x+7 nem 0, azaz x nemnagyobb, mint 13, x nem -7.
2020. nov. 12. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:

2) 17(sqrt(2)+5)/((sqr(2)-5)(sqrt(2)+5)=17(sqrt(2)+5)/(2-25)=

=-17(sqrt(2)+5)/13


3*sqrt(5)/5

2020. nov. 12. 18:12
 4/6 anonim ***** válasza:

3) (√28-√63+√112-√20)(√63+√80-2√5)=

=(2*sqrt(7)-3*sqrt(7)+4*sqrt(7)-2*sqrt(5))*

*(3*sqrt(7)+4*sqrt(5)-2*sqrt(5))=

=(3*sqrt(7)-2*sqrt(5))*(3*sqrt(7)+2*sqrt(5))=63-20=43

2020. nov. 12. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:

4)(√28-√7+√45-√20+√405)(√112-3√7+3√5+√245)=

=(sqrt(7)+10*sqrt(5))*(sqrt(7)+10*sqrt(5))=

=7+20*sqrt(35)+500=507+20*sqrt(35)

2020. nov. 12. 18:24
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2020. nov. 12. 21:27