Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Énekből kaptunk egy olyan...

Énekből kaptunk egy olyan házit, ahol az Amadeus c. filmet kell megnézni, és meg kell. Válaszolni jópár kérdést. Tudnátok segíteni, a válaszokat le tudnátok írni?

Figyelt kérdés

1. Ki mesélte el a történetet?

2. Miért került bolondok házába?

3. Felismerte a műveit a lelkész?

4. Milyen családból származott Mozart?

5. Milyen családból származott Salieri?

6. Milyen nemzetiségű volt Salieri?

7. Milyen nemzetiségű volt Mozart?

8. Hol szolgált először Mozart?

9. Melyik császár uralkodott Bécsben?

10. Melyik operát írta meg a császár rendelésére?

11. Hogy hívták Mozart feleségét?

12. Hogy becézték egymást?

13. Mozart édesapja örült a házasságnak?

14. Miért ment Bécsbe, Mozarthoz az édesapja?

15. Voltak Mozartnak tanítványai?

16. Hogy akart Mozartnak munkát szerezni a felesége?

17. Melyik volt az az operája, melynek szövegét betiltotta a császár?

18. Melyik részt vették ki belőle a próbák alatt?

19. Hányszor mutatták be ezt a művét, hányszor ásított bele a császár?

20. Hány gyermeke született Mozartnak?

21. Melyik operáját írta meg, amikor meghalt az édesapja?

22. Hányszor mutatták be?

23. Mozart operái antik hősökről szólnak vagy inkább hétköznapi hősökről?

24. Milyen művet rendelt tőle Salieri álruhában?

25. Hogy hívták Mozart barátját, a színház igazgatót?

26. Melyik operát rendelte meg Mozarttól?

27. Kiről mintázta az Éj királynőjét?

28. Be tudta fejezni utolsó műveit?

29. Miért hagyta el a felesége?

30. Ki segített neki a kottaírásban?

31. Visszatért hozzá a felesége?

32. Hová temették Mozartot?



2020. nov. 14. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Basszus, már az is túl nagy feladat, hogy megnézz egy filmet?!
2020. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, de egy 1984es filmet, amiből 2 mp is idegesít, ne haragudj meg hogy kihagyom. :)
2020. nov. 14. 17:00
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Ilyet nem adnak fel házinak .
2020. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Pedig nagyon jó film, illene megnézned.

Nem hiszem el, hogy sokan a korosztályomból erre is képtelenek. Hogy szeretnél te így bármit kezdeni magaddal?

Ezek nagyon könnyű kérdések, még csak nem is kifejtősek vagy a véleményedet kérik ki róla. A kérdések 2/3-ára a Wikipédia is megadja a választ, de ezek szerint még ehhez is lusta vagy.

19/L

2020. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Én se néznék meg olyan filmet, ami nem érdekel. Mindenkinek mások az igényei. Ahogy könyvből sem olvasok olyat, ami nem érdekel. Ezért se jó a magyar irodalom és a kötelező olvasmányok. Azt kellene, hogy válassz ki két könyvet olvasd el a -nyáron írj belőle esszét összefoglalva. Kész is.
2020. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

"Én se néznék meg olyan filmet, ami nem érdekel. Mindenkinek mások az igényei."

Ez itt most nem az igényekről szól, hanem iskolai feladat. Filmnézés. Amikor a diákok lógni akarnak, folyton azt kérik, hogy hadd nézzenek filmet. Akkor most mi van?


"könyvből sem olvasok olyat, ami nem érdekel"

Azt mondjuk el tudom képzelni: se matekkönyvet, se történelemkönyvet, semmi ilyesmit ki se nyitsz. Azt viszont elvárod, hogy vadiújat kapj év elején, nehogy már használt legyen, ugye? Ráadásul ingyen már mióta. Kár beléd.


"Azt kellene, hogy válassz ki két könyvet olvasd el a -nyáron írj belőle esszét összefoglalva. Kész is."

Akkor meg azt találnád ki, hogy neked mások az igényeid: te inkább két új számítógépes játékot akarsz kipróbálni és arról írni. :D

2020. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
6: Te dolgod, hogy azt gondolod nem olvasok semmit. Általában szakkönyvek és nem irodalmi művek. Irodalmi művekből én beértem LLL könyvekkel. ;). Azt se értem, hogy pl ez a kiváló magyar író miért nem szerepel a tananyagba.
2020. nov. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

#5

Ez nem működik, legalábbis aki a kötelezőt nem olvassa el, az nem fog mást se.

Az angol tanárunk adott ki olyan feladatot, hogy mindenki válasszon egy angol nyelvű könyvet és abból írjon olvasó naplót minden második hétre legalább két fejezet (ami nem is sok) történetéből. Mindenki maga választotta a könyvet, ha akartad, akár a Pán Pétert is olvashattad, a lényeg az volt, hogy angolul legyen és könyv legyen, vagyis ne képregény és magazin.


Hát a csoport többsége erre se volt képes, vagy folyamatosan könyvet akartak cserélni, mert a saját erősségeiket se ismerik (vagyis minden választott könyv túl bonyolult volt), vagy elfelejtették, vagy megunták, vagy bármi, ami kifogás volt.


Én se értek egyet azzal, ahogy a kötelezők vannak, mert szerintem ha már nem szabadon választottak, akkor jobban felül kéne vizsgálni őket. Viszont adhatsz te bármilyen kedvezményt, bizonyos diákok akkor is tenni fognak az egészre. Lásd a kérdezőt, aki ha már egy filmet lusta megnézni, akkor legalább elolvashatná kettő-három Wikipédia cikket, amikben mindenre választ találna, de még ehhez is lusta.

19/L

2020. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Általános és középbe se olvastam el egyetlen egy könyvet, mert nem érdekelt. Kényszeríteni meg ezt nem lehet. Mégis sikerült minden. Egyetemen magamtól kezdtem el irodalmi műveket is olvasni, na meg a szakmához kapcsolódóakat is. Ennyit erről.
2020. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Ennyi idő alatt azért csak sikerült megnézni a filmet?


Senki nem fogja helyetted megírni a házidat (akkor se, ha nem érdekel pont ez a film).

2020. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!