[link]


Szerintem úgy kellene elindulni hogy azt tudjuk hogy mennyi az ötvözet sűrűsége. Tudjuk hogy mennyi a réz illetve ezüst sűrűsége.


Az ötvözet surusegebol levonjuk az ezüst sűrűségét.


2020. nov. 21. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán úgy a legegyszerűbb, ha kiszámoljuk a két fém arányát.

V(réz) * 8800 kg/m³ + V(ezüst) * 10 500 kg/m³ = (V(réz) + V(ezüst)) * 10 200 kg/m³

8800 V(réz) + 10 500 V(ezüst) = 10 200 V(réz) + 10 200 V(ezüst)

10 500 V(ezüst) = 1400 V(réz) + 10 200 V(ezüst)

300 V(ezüst) = 1400 V(réz)

V(réz) = 3/14 V(ezüst)

.

Az ezüst térfogata:

V(ezüst) = m(ezüst) / ϱ(ezüst) = 0,8 kg / 10 500 kg/m³ = 7,619 * 10^(-5) m³

Tehát a réz térfogata = 3/14 * 7,619*10^(-5) m³ = 1,633 * 10^(-5) m³

.

m(réz) = V(réz) * ϱ(réz) = 1,633 * 10^(-5) m³ * 8800 kg/m³ = 0,144 kg

2020. nov. 21. 13:59
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nagyon nem.


Abból kell kiindulni, hogy tudod, hogy az ötvözet 0,8 kg ezüstöt tartalmaz, és tudod az ezüst sűrűségét, tehát az ezüst térfogatát meg tudod határozni.


Ezután felteszed, hogy x kg réz van az ötvözetben, és mivel a réz sűrűségét is tudod, annak térfogatát is meg tudod határozni (x függvényében).


Ebből a négy adatból fel tudod írni (x függvényében) az ötvözet sűrűségét (összeadod a tömegeket, utána a térfogatokat, és a tömeget osztod a térfogattal), aminek értelemszerűen meg kell egyeznie az ötvözet sűrűségével.


Így kaptál egy egyismeretlenes egyenletet, amit könnyedén meg lehet oldani.

2020. nov. 21. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A válaszom a kérdezőnek szólt.
2020. nov. 21. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

0,8/10,5+r/8,8=(0,8+r)/10,2

...

r=0.1437

2020. nov. 21. 14:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó.


Ez hogyan jött ki neked?


Tehát ha a tömeget osztom a suruseggel mindkét anyag esetében, akkor ez miért lesz egyenlő azzal hogy a két anyag együttes tömeget osztom az ötvözet surusegevel?

2020. nov. 21. 16:53