Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek Odüsszeusz vagy...

Szerintetek Odüsszeusz vagy Akhilleusz hasonlít inkább a mai emberre?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek Akhilleusz gondolkodásmodja, személyisége, vagy Odüsszeuszé hasonlít- e jobban a mai emberéhez? Le tudnátok írni a véleményeteket, egy kisebb érveléssel?

2020. nov. 22. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Akhilleusz. Mindenki olyan hírnévre vágyik mint az övé és azt akarják, hogy róla beszéljenek. Vlogok, instagram, stb. Ez Akhilleuszra vallana inkább (szerintem).
2020. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem minden korban voltak Akhilleusz és Odüsszeusz típusú emberek is. A szocializmus elég sok Odüsszeuszt termelt ki, mert ez a fifikás, mindenhol kiskaput találó típus jól megélt abban a korban. Az extrovertált emberek tényleg inkább Akhilleuszok, de nem mindenki ilyen.
2020. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeteket. Egyetértek mindkettőtökkel, először valóban nekem is inkább Akhilleusz jutott eszembe, de az is igaz, hogy Odüsszeuszra jellemző tulajdonságokkal, illetve gondolkodásmóddal rendelkező emberekből is rengeteg volt.
2020. nov. 22. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!