Valaki leírná hogy kell megoldani?

Egy színházi nézőtér negyedik sorában 20 szék van, majd minden további sorban eggyel több, mint az előzőben. Összesen 22 sor van a nézőtéren. Hány ülőhely van a nézőtéren?

2020. nov. 22. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Számtani sorozat:

a4=20

d=1 => a1=17

s22=(2*17+21*1)/2*22=605

2020. nov. 22. 15:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen a 3. sorban 19, a 2. sorban 18, az első sorban 17?

19+18+17=54

19 X 21 +81

Elvileg 515

2020. nov. 22. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Számtani sorozatos feladat, ahol a4=20, d=1. Mindenféle képlet nélkül könnyen ki lehet számolni, hogy a1=17, tehát az első sorban 17 szék van. 21 sorral később 17+21=38 szék van. Tehát az a kérdés, hogy mennyi

17+18+19+20+21+22+23+24+25+26+27+28+29+30+31+32+33+34+35+36+37+38

összeg eredménye. Ezt akár manuálisan is ki lehet számolni, de számolhatunk így is;

(17+38)/2 * 22 = 605, tehát a színházi nézőtéren 605 szék van.

2020. nov. 22. 15:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. nov. 22. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
nincs erre időm, és fogalmam sincs amúgy
2020. nov. 22. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor minek írsz ide?
2020. nov. 22. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Unatkozom xddddd.
2020. nov. 22. 19:15