Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mely isteneknek attribútumai...

Mely isteneknek attribútumai a fuvola és papirusztekercs?

Figyelt kérdés
Mármint 1-1 görög istennek.
2020. nov. 22. 17:10
 1/8 chtt ***** válasza:
100%
No, erre én is kíváncsi vagyok. Azt tudom, hogy a papirusz az egyiptomi Thot jelképe (vagy az írónád), a fuvolát a legenda szerint Athéné találta fel, és fuvolája amúgy Euterpének, a zene múzsájának van, Apollón lírát tart a kezében...
2020. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
100%
Hopp, most futottam össze véle: A fuvola a földre szállt Isten, Krsna egyik attribútuma... (mondjuk, Krisna sem az a kimondottan görög isten:)
2020. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
Google: görög isten fuvola. Kb. 2. találat.
2020. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 chtt ***** válasza:
100%
Igen, én is ezt írtam be keresőszónak, és írtam, hogy a legenda szerint... de láttad te már Athénét fuvolával? Akkor már inkább Pán a sípjával :)
2020. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
Dionüszosz a találat.
2020. nov. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 chtt ***** válasza:
100%

Mire?

~ attribútumai: thürszosz (tobozban végződő, szőlőlevelekkel díszített szüreti bot) szőlő, borostyán; tigris, párduc

:)

2020. nov. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Google: "görög isten fuvola" = [link] = Diönüszoszhoz kapcsolják, vagy Athéné a feltalálója

Google: greek gods attributes" = [link] = Euterpé és Terpsichoré múzsák

Papirusztekercs: "görög isten fuvola" = nincs érdemi találat, csak annyi, hogy - egyéb, nem papirusz - attribútumai miatt Thot istent Hermésszel azonosítják. Igencsak hihetetlennek tartanám, hogy egy görög istennek, amikor a görögök világéletükben birkabőr pergamenre írtak, papirusztekercs lenne az attribútuma. Tényleg így volt

2020. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonymousreview60 ***** válasza:
64%

Kérdező! Javaslom, hogy kezdj el tanulni gondolkozni. Nagy hasznodra lesz. Húzd ki a seggedből az internetkábelt, és tedd az agyadhoz közelebb! Mondjuk a füledbe.

Ha a Google-on keresel, akkor nagyon sok mindenre választ kapsz. Nem elég csak a találati oldal előnézeti-összegző írásait olvasni, hanem - számotokra általános iskolás kis gyíkokra nézve rettenetesen, de - legalább az elő 5-10 találatot végig kell klikkelni és átolvasni.

Még több és hasznosabb találatra akadsz, ha nem csak a "görög isten attribútum" hanem "greek god attribute" kifejezéssel keresel.

És ahol tényleg előlép a gondolkodás, hogy görög isten (Zeusz, Héra , ..., Árész, ..., Héphaistosz - az olümposzi 12), ..., dehát van még Pán (pánsíppal), Atlasz a földgömbbel, és ... ja és vannak a múzsák. És mit tesz isten, Euterpét fuvolával szokás ábrázolni.

Szóval: gondolkodj ki a dobozból, ne csak az olümposziakra gondolj!

2020. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!