Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudnék megtanulni nagyjáb...

Hogy tudnék megtanulni nagyjából 100 idegenszót, egyszerűen, nagyjából 1 hét alatt, úgy, hogy rengeteg más dolgom is van?

Figyelt kérdés
Csak néhányat ismerek belőlük, magolni, órákon át nem igazán szeretek, meg kellene mindet tanulnom a nagyjából az 1 hét múlva lévő dolgozatra. 100-nál pár szóval több szó van, szóval eléggé félek, hogy hogy fogom megjegyezni egyáltalán őket, pláne attól, hogy hogy fogom tudni megtanulni... Tudtok valami praktikát, ami tudna nekem segíteni? Mit tegyek? Köszönöm előre is a segítségeket és a válaszokat is!

2020. nov. 23. 20:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, lehagytam, hogy rengeteg más tantárgyból is kell dolgozatokra, órákra és egyéb elfoglaltságokra kell készülnöm, mert minden tanár agyát vesztve jegyeket akar adni és bármennyire is hihetetlen emberből vagyok és nem robot vagyok, szóval szükségem van szabadidőre és pihenésre is.
2020. nov. 23. 20:21
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Ugy hogy megtanulsz napi 15-ot.
2020. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Füleden a program. A szavakat ne önmagukban biflázd, hanem rövid mondatokban hogy funkciójukban rögzítsd. Akkor megmaradnak.

Biflázással nem lehet nyelvet tanulni.

Pl. asztal, szék, táska, könyv.Ez egy könyv. A könyv az asztalon van. A táska a széken van. Stb., stb.

Nyelvórákon kigyűjtöttük a megtanulandó szavakat, de a következő órára az egész szöveget kellett megtanulnunk, szóról-szóra.

Pontosan amiatt, hogy a megfelelő funkciójában, a megfelelő szövegkörnyezetben rögzüljön.

2020. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi 20-at megtanulsz, akkor a végén még lesz időd átismételni is. Én módszerem az volt az ilyesmire, hogy este elalvás előtt rászántam 20 szóra kb. 10 percet, addig ismételgettem a szavakat a jelentésükkel együtt, és reggel rögtön ébredés után átismételtem, erre 20 szó esetében 5 perc elég.
2020. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én Quizlettel tanultam ennél többet is. Nekem nagyon bevált.
2020. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mojjo ***** válasza:
2020. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem a kérdező és a válaszadók számára is: Ez tök jól hangzik, hogy naponta 15 szót megtanul, csak ha nincsen kontextusban, akkor úgy elfelejti, mint a pinty, mert nem tudja mihez kötni az agy. Ez tudományosan bizonyított tény. A hét végére örülhet, ha 20 szóra vissza tud emlékezni a 100-ból. :)


A következtetés ebből az, hogy ne szavakkal tanuljunk nyelvet, hanem mondatokkal, azoknak pedig vannak nyelvtani alapjai. Erre nagyszerű tankönyvek vannak, hadd ne kezdjem el sorolni őket.

2020. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A #6-os válaszáról jut eszembe, tényleg, filmekből is lehet tanulni, bár a nyelvtani ismeretek meglétét az sem helyettesíti:

https://www.youtube.com/channel/UCKgpamMlm872zkGDcBJHYDg

2020. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7-es, ez nagyon szép és jó, csak éppen ha a tanár SZÓDOLGOZATOT írat (ne is tudd, hányan tanítanak még mindig így!), akkor csak az idő fogy az egész mondatok megírásával és magolgatásával.
2020. nov. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

7-esnek üzenném, hogy vannak olyan emberek, akik így is megtudják jegyezni a szavakat és ha majd mondatokba kell beleépíteni ezeket, akkor (nem mondom, hogy mindre, de) emlékeznek rá. Én is ilyen vagyok, egy csomó szó általános iskolából maradt meg nekem, most meg már viszonylag jól beszélek angolul.


Kérdezőnek: naponta 15 szó, deúgy, hogy minél több tanulást segítő dolgot beleviszel. Például ha csak olvasgatod, úgy kevesebb eséllyel marad meg. Mondogasd ki magadban, írkáld le többször, sőt, még hangfelvételre is rábeszélheted a szavakat (meg persze a jelentésüket) és még hallgathatod is. Hiába monoton, több eséllyel indulsz így.

2020. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!