Tudnátok segíteni matek beadandóban?


Ezek a szöveges feladatok lennének de nem tudom a számolást levezetni.

Köszöntem előre.


1.Az újszülött ló 46 kilóval született. Mekkora lesz a súlya 1 éves korára ha havonta 5%-ot gyarapodik a tömege?


2.A ládagyár 2019 január elsején kezdte meg a termelését. Az első év végén 250 dolgozója volt a gyárnak. Hány dolgozóval indult a gyár ha havonta 20%-al növekedet a létszám?


3.Az almafa első évi termése 5kg volt. Hány év múlva lesz a termése 30 kg., ha 50%-ot növekszik?


4.Juli haja 10 cm hosszú. 5 hónap múlva 14 cm hosszú lesz. Hány %-ot nőt havonta?


5.Tibi adott kölcsön 10000 ft-t Zolinak havi 3% kamatra. Mennyi pénzt kell visszafizetni neki 3 hónap múlva?



2020. nov. 23. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne, tovább se olvasom.


Hanyadikos vagy?


Ezek roppant egyszerű feladatok. Állj neki, próbálkozz.

2020. nov. 23. 22:44
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Mi a határidő?

Hányadikos vagy?

2020. nov. 24. 00:07
 3/9 anonim válasza:
100%
mennyit fizetsz?
2020. nov. 24. 00:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
5) Semennyit. Ez uzsora, amit a törvény szigorúan büntet. Zoli feljelenti Tibit, nagyon helyesen. Zsebre vágja a lóvét és soha többé nem beszélnek.
2020. nov. 24. 00:32
 5/9 anonim ***** válasza:
3% kamat = uzsora? WTF?
2020. nov. 24. 00:59
 6/9 anonim ***** válasza:

1) 46*1,05^12


2) x*1,2^12=250 => x=250/1,2^12=28


3) Ha évente növekszik 50%-kal, akkor

5*1,5^x=30

1,5^x=6

x=lg(6)/lg(1,5)=4,41 => 5 év múlva

2020. nov. 24. 07:39
 7/9 anonim ***** válasza:

4)

10*x^5=14

x=1,4^(1/5)=1,07 => 7%-ot nő havonta


5)

10000*1,03^3=1092,727 => 1095 forintot.

2020. nov. 24. 07:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Havi három százalék kamat, 5
2020. nov. 24. 13:09
 9/9 anonim válasza:
#5 Ugy ahogy 8as mondja, az evi 42%, az bizony uzsora
2020. nov. 24. 13:29