Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene vki a fizika házimban?🥺

Segítene vki a fizika házimban?🥺

Figyelt kérdés

42 V feszültségű áramforrásra fogyasztót kapcsolunk. A mért áramerősség 700 mA. Mekkora a fogyasztó ellenállása?

Mekkora az áramforrás feszültsége, ha a rákapcsolt 120 ellenállású fogyasztón 0,5 A erősségű áram halad át?

Mekkora a 180 Ω ellenállású fogyasztón átfolyó áram erőssége, ha 90 V feszültségű áramforrásra kapcsoljuk?

Hálózati áramforrásra 200 Ω ellenállású fogyasztót kapcsolunk. Mekkora a rajta átfolyó áram erőssége?

A vezetőben 25 mA-es erősségű áram folyik.

Mekkora az 1 h alatt átáramló elektronok együttes töltése?

Mekkora a feszültség, ha a vezető ellenállása 5 Ω ?



Megcsináltam, csak túl könnyűnek bizonyult hol ott fel vagyok mentve matekból, de ennek ellenére megcsináltam. Viszont fent áll az h ami túl könnyű az sosem jó. Xd

Ezért kérek segítséget.


2020. nov. 25. 13:09
 1/6 Agnarr ***** válasza:
100%
Az elsőnél: váltsd át a mA-t amperbe. Aztán osszad el a feszültséget a kapott áramerősséggel
2020. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Agnarr ***** válasza:
100%
A második: szorozd össze őket és megkapod a feszültséget.
2020. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Agnarr ***** válasza:
100%
A harmadik: oszd el a feszültséget az ellenállással és megkapod az áramerősséget.
2020. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Agnarr ***** válasza:
100%
A negyedik: a hálózatban 230 V feszültség van. Ezt elosztod az ellenállással és bingo.
2020. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Agnarr ***** válasza:
100%
Az elektronos részhez nekem is át kéne néznem a tankönyvet.
2020. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, kösziii😁
2020. nov. 25. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!